kvalitnisypanecajenejlevnejivcr.cz | objevte kvalitní čaje | Zelený čaj a jeho účinky na hubnutí

Zhubněte díky pití zeleného čaje

zelený čaj a jeho účinky při snaze zhubnout

Zelený čajPokud bysme měli vybrat typ čaje, který patří mezi nejoblíbenější čaje vůbec, tak bezpochyby zvítězí zelený čaj. A nebude to jen rozmanitou chutí a vůní - pití zeleného čaje je oblíbené také pro jeho účinky na lidské zdraví, které jsou lidem známy již po mnoho let a generací. V oblasti pití zeleného čaje je nutné zmínit, že se jej prakticky není možné předávkovat. Účinky na zdraví jsou poměrně široké, mnohdy sice přeceňované, ale mnohé studie již prokázaly nezvratné působení zeleného čaje.

Poražte všechny nemoci společně se zeleným čajem

Jedním z účinků zeleného čaje je fakt, že má moc udržet naši mysl svěží a v plné koncentraci ve velkém počtu situací. Pokud se o vás pokouší nepříjemná únava, je ten pravý čas na šálek kvalitního zeleného čaje (samozřejmě dáme přednost sypanému před nekvalitními čaji z pytlíku). V posledních letech se čím dál více mluví o zeleném čaji jako o masivním prostředku proti obezitě a dalším civilizačním chorobám. Hlavně pokud jde o snahu zhubnout a o snížení váhy, tak jsou účinky zeleného čaje v nejvyšších hodnotách. Právě v oblasti hubnutí probíhají mnohé studie, které prokazují účinky jako zlepšení metabolismu, výrazné zlepšení nálady a psychické pohody, osvěžení mysli. Zelený čaj a hubnutí zkrátka patří k sobě. Samozřejmě není možné spoléhat se při hubnutí pouze na pití čaje, je nutná i určitá fyzická činnost a případně i úprava jídelníčku. Pití zeleného čaje nicméně velmi výrazně pomůže.

Zelený čajPokud toužíte shodit pár kilo před letní dovolenou, nebo ubrat tuky po náročných vánočních svátcích, může být zelený čaj dobrou volbou. Důležité je vybrat opravdu kvalitní čerstvý čaj. Prozkoumejte nabídku obchodů s čajem - dejte přednost čerstvým sypaným čajům před průmyslovými čaji v pytlíku. Pytlíkové čaje patří vpodstatě mezi "odpad" při výrobě vysoce kvalitních čajů. Pití pytlíkových čajů má velmi malé účinky (pokud naopak neškodí například vlivem vyššího obsahu pesticidů). Nedoporučujeme použití extraktu zeleného čaje v tabletkách, které mohou mít vedlejší účinky a navíc tablety často obsahují různá pojiva a jiné nevhodné látky. Dejte přednost skutečnému zážitku při pití čerstvého zeleného čaje. Proč nedat přednost čistému čaji a nezaplňovat organismus chemickými přísadami?

V tomto ohledu je přirozeně nutné zdůraznit, že pouhé pití zeleného čaje nestačí. Čaj je skvělý pomocník, ale bohužel není tajemný mág, který mávnutím kouzelného proutku vyřeší všechny vaše starosti s hubnutím. Pokud budete mít stále vyšší příjem energie (více jíst), nebude mít fyzickou aktivitu a budete mít nadále celkově špatný životní styl, tak od zeleného čaje větší účinek nečekejte. Proces hubnutí je obsáhlý proces, který vyžaduje zásahy ve více oblastech.

Zelený čajMezi uznávané účinky zeleného čaje patří snížení chuti na sladkosti a jídlo. To je zapříčiněno schopností optimalizovat inzulinovou citlivost našeho organismu. Užívání zeleného čaje dokáže nastartovat účinné spalování tuků, přispívá ke schopnosti zahřívání těla a tím i zvýšenému výeji energie z tukových zásob. Díky úpravě metabolismu je nastartován proces hubnutí z tukových zásob (ne z těžší svalové hmoty).

Zelený čaj a spalování tuků při cvičení

Celá řada studií se zabývala působením pití zeleného čaje na spalování tuků v závislosti na intenzitě fyzického cvičení. Podle několika zdrojů se při cvičení zvyšuje účinnost spalování tuků až o polovinu, což je poměrně značné zlepšení. Při pohledu na pití zeleného čaje a hubnutí je nutné zmínit, že jsou ke správné funkci nutné dvě věci. Základním prvkem je fyzická aktivita. Ideální a naprosto dostačující je nejpřirozenější lidský pohyb - běh. A kombinace každodenního běhu a pití zeleného čaje je opravdu neskutečně účinná. Běh má navíc řadu výhod - je v podstatě zadarmo, můžete běhat kdykoliv se vám zachce, jedná se o přirozený pohyb. Hlavní je mít pouze kvalitní běžeckou obuv, případně se vyvarovat běhu po betonu a asfaltových cestách. Druhou věcí je samotný výběr zeleného čaje.

Opět zdůrazníme, že je dobré vybrat kvalitní a čerstvý sypaný čaj. V obchodech si můžete koupit nekvalitní cejlonské čaje v pytlíku, které obsahují hodně nečajových částic (prach, rozemleté stonky, nečistoty). V lepším případě narazíte na porcované čaje vzniklé z nejnižších tříd čajů jako Gunpowder. Na druhou stranu příprava sypaného čaje je o pár minut delší - nestačí jen vhodit pytlík do vody. S čajovou konvičkou, která v sobě obsahuje louhováček nebo sítko, je však příprava snadná a navíc budete mít pocit něčeho exotického. Často můžete narazit na námitku, že sypané čaje jsou o dost dražší než pytlíkované. Zpravidla to však není pravidla. Pokud se podíváte na ceny sypaných čajů, tak zjistíte, že 1 kg čaje se dá pořídit v řádu stokorun až 1-2 tisíc korun. U ověřených prodejců máte jistotu, že dostanete opravdu 1 kg čaje. U porcovaných čajů je přepočtená cena na 1 kg o dost vyšší (schválně občas pozkoumejte cedulky v hypermarketu) a obsah je málokdy 100% zelený čaj.

Zelený čajCo se týče dávkování čaje, tak během dne byste měli vypít ne více než 2 litry čaje. Zelený čaj má velmi silné povzbuzující účinky - neměl by se pít večer, jelikož byste mohli mít problém s usínáním. Pro nastartování účinků zeleného čaje doporučujeme vypít denně 2 konvičky čaje (2x cca 500ml). Samozřejmě záleží i na síle čaje, na množství použité při louhování a na době louhování. Pro maximální účinek se doporučuje louhovat čaj až 15 minut. Trochu nevýhoda je, že po takové době se čaj stává lehce nahořklým a některé druhy čaje jsou jen ztěží použitelné.

Příprava zeleného čaje

Oblast přípravy zeleného čaje není nikterak náročná. Je dobré použít převařenou měkkou vodu bez chloru. Ideální je mít vodu přefiltrovanou, tedy bez minerálních látek, které velmi výrazně ovlivňují výslednou chuť a vůni nápoje. Teplota vody při přípravě čaje se pohybuje od 30 do 90°C, záleží na konkrétním typu čaje. Některé japonské speciality je vhodné louhovat "zastudena" při 30-40°C, práškový čaj matcha je nejlepší při 50-60°C. U běžných sypaných zelených čajů by měla být teplota vody cca 70-85°C u prvního nálevu, u dalších nálevů pak zvyšujte lehce teplotu a prodlužujte čas louhování. Dobré je mít nahřáté nádobí tak, aby se teplota udržela po celou dobu louhování.

Zelený čajCo se týče přísad do čaje, tak vězte, že zelený čaj se zásadně nesladí ani nezalévá mlékem. Kvalitní sypaný a hlavně čerstvý čaj má sám o sobě skvělou nezaměnitelnou chuť a vůni. Jedině tak si užijete čistou chuť a opravdový čajový zážitek.

Maximálního účinku čaje na hubnutí dosáhnete pouze při pití sypaných čajů. Nemá smysl pít limonády nebo jiné nápoje s obsahem zeleného čaje. O hubnutí se starají zejména katechiny, které v dostatečné míře obsahuje pouze čerstvý sypaný čaj.

Kde koupit kvalitní čaje

Čerstvé a kvalitní čaje, které můžete využít při hubnutí, nakoupíte ve specializovaných obchodech a eshopech s čajem. Pozor však na rádoby prodejce čajů, kteří mají v nabídce nekvalitní čaje. Známkou dobrého prodejce je například fakt, že čaje balí do neprodyšných zipových sáčků bez průhledných okének. Kvalitní prodejce také nabízí vzoryk čajů zdarma k objednávce.